Сьогодні у Львівському музеї історії релігії відбудуться заходи, присвячені 20-й річниці виходу із підпілля Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ).
Як повідомила УНІАН завідувач інформаційно-рекламним відділом Львівського музею історії релігії Ірина ЦЕБЕРКО, "Осінь відродження УГКЦ" відзначатимуть за програмою, в основі якої: спогади учасників тих подій; презентація музейного альманаху "Катакомбна церква"; відкриття виставки "Християнські голоси" (релігійна преса УГКЦ 30-80-х рр. хх ст. - з приватної колекції Вахтанга КІПІАНІ).
За її словами, у 1989 році після більш ніж 40-річного "мовчання" духовенство та миряни УГКЦ заявили на весь світ, що Церква жива, хоча гнана та переслідувана. Відродженню УГКЦ було спрямовано чимало акцій: заява єпископів, священиків, монахів і вірних про вихід УГКЦ з підпілля; створення Комітету захисту УГКЦ; листи до Папи Римського Іоанна Павла ІІ та Президента СРСР Михайла Горбачова; багатомісячна акція протесту й голодування на Арбаті в Москві.
Громадський рух за відновлення діяльності УГКЦ став історичною складовою національно-визвольного руху кінця 80-х - початку 90-х років ХХ ст.
Кульмінацією подій 20-річної давнини став день 17 вересня, коли у Львові (а згодом й у інших містах Західної Україні) відбулася 250-тисячна маніфестація прихильників Української Греко-Католицької Церкви. Тим самим Церква заявила, що число її прихильників не поменшало не дивлячись ні на тортури, заборони, невизнання зі сторони держави, розповіла Ірина ЦЕБЕРКО.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram