«Цей храм (Святої Софії - Божої Премудрості у Римі, – авт.) прикрашений за найкращими взорами українського іконопису. У цей храм, в день його посвячення 28 вересня 1969 року, Святіший Отець Павло VI приніс мощі святого Климента Папи, що їх у свій час привезли до Риму апостоли слов`ян святі Кирило і Методій. Цей храм став духовним осередком для тисяч наших людей, яких доля вигнала з рідної землі, і які проживали в різних країнах вільної Європи та за океанами. Пам`ять про торжественне посвячення, в якому взяло участь кілька тисяч вірних нашої Церкви, та про її будівничого Патріарха Йосифа (Сліпого) є нагодою, з якої користаємо сьогодні, щоб згадати тих, які своєю працею свідчили про живучість нашої Церкви у часі її жорстоких переслідувань», – написав Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, у Зверненні з нагоди Всенародної прощі до собору Святої Софії в Римі, 9-12 жовтня 2009 року.

Проща, яка відбудеться з нагоди 40-ліття посвячення собору Святої Софії, буде присвячена також іншим ювілейним датам, які УГКЦ відзначатиме восени: 50-ліття посвячення нинішньої Папської колегії св. Покрови (тодішньої Малої семінарії); 65-ту річницю смерті Митрополита Андрея (Шептицького); 25-ту річницю смерті Патріарха Йосифа (Сліпого).

«"Премудрість збудувала собі дім" (Пр. 9.1) – таке було гасло Патріарха Йосифа (Сліпого), який побудував собор Святої Софії, приміщення Українського католицького університету в Римі, повернув у власність УГКЦ Прочанський дім на площі Мадонна деі Монті в центральній частині Риму, заснував Товариство «Свята Софія». Вшановуючи працю третьої хвилі еміграції, думаємо про сьогоднішню еміграцію. «Зібрати в розсіяні сущих» залишається завданням організаторів Всенародної прощі», – пояснюють у своєму листі Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, та о. д-р. Іван Дацько, голова Всенародної прощі до собору Святої Софії в Римі 2009.

Відео дня

Детальну інформацію про прощу можна знайти на сайті: www.ucu.edu.ua/ukr/academics/ucu.rym/proshcha.