У Чорткові на Тернопільщині 29 серпня відбулась коронація чудотворної ікони Матері Божої Святого Розарію. Як повідомляє РІСУ з посиланням на Католицький медіа-центр, у 2002 році корону освятив Папа Іван Павло ІІ.

Святу Месу, приурочену цій події, разом із Львівським митрополитом відслужили єпископ ординарій Луцької дієцезії Маркіян Трофим’як, єпископ Львівської архидієцезії Леон Малий, о. Дмитро Григоряк, Апостольський Адміністратор Бучацької єпархії, а також священики Римо-Католицької, Греко-Католицької та Православної Церков.

Після Святкової Літургії відбулась урочиста хода з іконою вулицями Чорткова та відвідини храмів міста.

Відео дня

* * * Ікона Матері Божої св. Розарію колись була розташована в головному вівтарі храму св. Станіслава в Чорткові. Відомо, що історія чудотворної ікони почалася в Островні під Вітебськом (кінець XV ст.), де вона була знана як Островецька. У 1654 році під час експансії росіян на білоруські землі домініканці таємно вивезли ікону до Львова і помістили у храмі св. Марії Магдалини. Там протягом десяти років ікона прославилася 86-ма дивами. Польський король Ян Казимір під час військового походу на Москву (1663) подарував святу реліквію домініканцям із Чорткова. Раніше на іконі був напис латинськими літерами: «Ян Казимир, Король Польщі, був у Чорткові з чудотворною іконою з Островні».

У Чорткові чудотворна ікона Матері Божої Святого Розарію була у великій пошані 300 років. Її прикрашали срібні корони, шати і коштовності. Ікона закривалася рухомою заслоною, розписаною масляними фарбами. У 1945 році святу реліквію було перевезено до Кракова, де її піддали консервації, а у вересні 1983 року вона була виставлена в каплиці Котовських храму св. Яцка у Варшаві. Там щороку в першу неділю вересня зустрічаються паломники, колишні мешканці Чорткова й околиць, привітати свою Мадонну. Образ Матері Божої, що нині знаходиться в Чорткові – копія цього образу.