За вказівкою невідомого замовника у центрі Херсона був знесений двоповерховий храм, що знаходився у спільному користуванні Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) та Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви (НЄЛЦ). Як повідомив Департамент інформації УГКЦ, двоповерховий храм, а також освячений хрест знищили робітники будівельної компанії «Парнас».

За словами декана Херсонського деканату УГКЦ о. Степана Макара, представник цієї компанії керував робітниками «з усмішкою на устах», і всіляко виявляв своє цинічне ставлення до подій. «Не маючи ніяких дозвільних документів, будівельники варварськи зруйнували християнську святиню, а на місці храму вирили глибокий котлован», – повідомив о. Степан.

Як вважає греко-католицький пастир, причиною захоплення землі стало її зручне місце розташування. «У центрі міста земля дуже дорога, і хтось хоче на цьому нажитися», – зазначив о. Степан Макар.

Відео дня

«Останній раз церкви в Україні руйнували ще за Сталіна», – такими словами прокоментував факт руйнування греко-католицького храму в Херсоні владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський.

За словами єпископа, у той час, поки українське суспільство відзначало 18-у річницю Незалежності Батьківщини, вандали в Херсоні зносили хрест і церкву.

«Ми живемо в третьому тисячолітті, ми розпрощалися з радянським тоталітарним минулим, однак, на мій превеликий жаль, люди ще не до кінця усвідомили роль Церкви в житті суспільства і багато хто, все ще несуть в своїх серцях пережитки колишньої тоталітарної системи», - зазначив Одесько-Кримський екзарх.

Той факт, що церкву руйнували з особливим цинізмом і «презирливою посмішкою на обличчі» свідчить, на думку єпископа, про бажання вандалів завдати якомога більшу біль віруючим.

«Я особисто відчув справжній шок, коли мені повідомили про знищення храму, – коментує владика Василь. – Не віриться, що таке може відбуватися сьогодні, на вісімнадцятому році Незалежності ...».

«Як тільки закінчаться свята, ми подамо позов до суду про припинення будь-яких дій до з`ясування обставин. Потім будемо відстоювати каплицю згідно з документами», - зазначив священик. «Документа про знесення не було ... Ми подали заяву в прокуратуру. Будемо зустрічатися з представниками влади.»

Довідка: У 2003 році херсонська міська влада виділила для німецької лютеранської громади 15 соток землі, на якій протестантська спільнота спроектувала будівництво храму і будинку пресвітера. На цій ділянці був побудований двоповерховий будинок для пастиря.

Завдяки співпраці УГКЦ та Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви в 2009 році була вироблена стратегія спільного служіння віруючих обох церков в місті Херсоні, а 3 травня 2009 Екзарх Одесько-Кримський Василь (Івасюк) освятив приміщення під каплицю «Перенесення мощів св. Миколая Мірлікійського» і хрест, на місці якого планується побудувати храм на честь Покрова Пресвятої Богородиці.