Католицький священик Томіслав Влашич, який стверджував, що боснійське місто Міжгірря - це місце численних явлень Богоматері, позбавлений статусу клірика. Як повідомляє сайт "Благовіст-інфо" з посланням на британське видання Daily Telegraph, таке рішення прийняв Папа Римський Бенедикт XVI.

Т.Влашич був духівником шести осіб, які стверджували, що впродовж 28 років їм у Міжгіррі неодноразово являлася Діва Марія. За цей час боснійське містечко відвідали близько 30 млн. паломників. Ватикан не визнав явища Богоматері справжніми.

"Торік Святий Престол оголосив про початок розслідування – бойснійського священика звинуватили в тому, що у нього був роман з черницею. У Ватикані також вважають, що Влашич "перебільшував", розповідаючи історії про явлення Богоматері. Крім того, священикові ставили в провину сумнівні доктрини, маніпуляцію свідомістю, містицизм і непослух Церкві. Клірик фактично створив в Міжгіррі власну парафію, що не підкорялася ні правлячому єпископові, ні керівництву францисканців.

Відео дня

Після початку розслідування Т.Влашич подав прохання про те, щоб його позбавили статусу клірика і виключили з ордена францисканців. Він відмовився співпрацювати зі слідством і був переведений в монастир в італійському місті Л`акуїла, де йому заборонили спілкуватися з ким-небудь – навіть з адвокатом – без дозволу настоятеля.

Оскільки Т.Влашич більше не є кліриком і францисканцем, розслідування проти нього має бути припинене.