«У структурах Ради Єпископських Конференцій Європи є комісія, яка займається питаннями міграції. Вона тепер готує міжнародний конгрес, який відбудеться у 2010 році. Будемо розглядати міграцію не тільки як трудність, але як шанс. Адже це явище дає нагоду для взаємного збагачення різних народів», – у коментарі для ЗМІ сказав о. Дуарте да Кунья, Генеральний секретар Ради Єпископських Конференцій Європи, під час свого перебування у Львові. Отець Дуарте прибув до Львова для участі у роботі 37-го З’їзду Генеральних секретарів Єпископських Конференцій Європи, який відбувається 9 - 13 липня 2009 року.

«Я був вражений працьовитістю, чемністю української сім’ї, яку я знаю у Португалії. Але найбільше враження було від свідчення їхньої віри. Правда, нажаль, багато сімей є розділені кордонами. Ми повинні сказати усьому Європейському Союзові про цю проблему і старатися, щоб ця важка дійсність була тягарем не тільки для цих людей чи їхніх країн, але для усіх членів співдружності. Всі уряди повинні співпрацювати для того, щоб сім’ї були об’єднані», – наголосив о. Дуарте.

У свою чергу Владика Мар’ян Бучек, Секретар Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, зазначив, що тема міграції є актуальною на зустрічах генеральних секретарів вже декілька останніх років. Важливим, на думку Владики Мар’яна, є забезпечити належну душпастирську опіку для заробітчан. «Зазвичай бачимо, що якщо заробітчани перебувають під опікою доброго душпастиря, то їхні сім’ї не розпадаються. Подруги мають більше духовних сил, щоб протистояти цій загрозі», – сказав Секретар Конференції Римо-Католицьких Єпископів України.

Відео дня

«Хочу з вдячністю згадати єпископів тих країн, які уже нам надали всебічне сприяння для налагодження душпастирської опіки наших вірних», – сказав Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. При цьому він розповів, що під час з’їзду ділився з його учасниками труднощами, які виникають у цьому питанні. «Хочемо щоб більше священиків поїхали у країни Західної Європи і там якнайкраще послужили нашим вірним у складних обставинах їхнього життя. Для цього потрібно, щоб на душпастирське служіння могли виїжджати також і одружені священики», – сказав Владика Богдан.

Пригадуємо, що під час Сорок п’ятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яка відбулася 30 червня - 1 липня 2009 року було написано Звернення щодо ситуації українських трудових емігрантів, адресоване насамперед Президенту, Голові ВР України, Прем’єр-міністру, а також уповноваженим керівникам парламентських фракцій. У документі зокрема йдеться про те, що новітні трудові мігранти з України на сьогодні абсолютно незахищені в країнах свого перебування, не відчувають безпеки. Закликаючи владу до цілеспрямованих активних дій, члени Синоду наголосили, що «злободенним завданням є термінове вироблення чіткої міграційної політики України, а також відповідних програм на загальнонаціональному та регіональному рівнях».