Візит Патріарха РПЦ Кирила в Україну матиме гарний вплив на віруючих та принесе духовне піднесення для всіх православних.

Таку думку висловив Блаженніший Любомир (ГУЗАР), коментуючи візити глави РПЦ до Туреччини та України.

Як повідомили УНІАН у Департаменті інформації Української Греко-Католицької церкви, глава УГКЦ наголосив: «Патріарх – то є отець». При цьому він зазначив, що «українські Церкви представляють собою велику духовну силу, тому православний світ не може не бачити Україну. Україна – мільйони православних». Також він зауважив, що церковний поділ в Україні – виклик для Патріархів, - і Патріарха Кирила і Патріарха Вартоломія І (Вселенського Патріарха).

Відео дня

«Ми побачимо, що вони вміли зробити для Української Православної Церкви», – сказав Блаженніший Любомир, коментуючи зустріч Патріарха РПЦ Кирила та Константинопольського Патріарха Вартоломія І, що відбулася 4 - 6 липня у Туреччині.

За словами Предстоятеля УГКЦ, обидва Патріархи мають своє бачення щодо України. «Побачимо, що вони зуміють позитивного зробити для України. Це іспит того, наскільки вони є отцями Церкви, бо Патріарх – то є отець. Це є для них виклик...», – зазначив Блаженніший Любомир.

Щодо майбутнього візиту Патріарха Кирила в Україну, глава УГКЦ припустив, що ця подія «матиме гарний вплив, принесе духовне піднесення для всіх православних співбратів, які належать до УПЦ і визнають Патріарха Кирила своїм духовним предстоятелем». «Природно, вони повинні тішитися. Це мить піднесення. Щодо Греко-Католицької Церкви – я не бачу особливого аспекту, який справив би великий вплив на життя УГКЦ», – зазначив Блаженніший Любомир і додав: «Наскільки приїзд Патріарха Кирила буде мати вплив на те, щоб справді об’єднати внутрішньо православ’я в Україні – я не знаю, важко сказати... Це такі речі, які треба пережити і побачити, що патріарх принесе з собою, чи він зуміє представити візію єдності. Бо дотепер такої візії я не бачу. Той поділ існує. Такого бачення єдності, на разі, ніхто не дав».

Водночас глава УГКЦ наголосив, що такий візит є нагодою запропонувати «можливість якихось формул внутрішнього об’єднання з повним респектом для всіх сторін». «Поворот до єдності всіх гілок Київської Церкви – це пісня дальшої майбутності», – підсумував Предстоятель УГКЦ.