Представник Ватикану засудив ядерну програму США

21:53, 07 лютого 2018
2367 0
Архиєпископ Сільвано Томазі / sib-catholic.ru

Услід за Папою Римським, переконаним, що за допомогою ядерної зброї людство йде назустріч самогубству, монс. Томазі заявив: «Мова йде про повернення до суперництва часів "холодної війни" між власниками найбільш потужної зброї, за допомогою якої прагнули вплинути на міжнародну обстановку. Гонка озброєнь поновлюється, і цей крок напевно призведе до загострення обстановки.

З одного боку, знову робляться величезні капіталовкладення в зброю замість соціальних послуг, необхідних для потребуючих лікування, в продовольстві або в розвитку. З іншого боку, створюється нова напруженість – абсолютно непотрібна – між ядерними державами", - сказав представник Ватикану.

"Таким чином, нині ми прийшли до ситуації, яка не обіцяє нічого хорошого. Знову утверджується сила, що стимулює конкуренцію і збільшує ризик того, що випадковість або розрахунок призведуть до ядерного вибуху, з наслідками, яких ми не вміємо передбачати і з якими не зуміємо впоратися, коли почнеться ланцюжок взаємних ударів", - стверджує монс. Томазі.

Пентагон виправдовує новий план США тим фактом, що необхідно дивитися в очі реальності й бачити світ таким, який він є.

"Але від кого виходить загроза? Загроза виходить від гонки озброєнь: коли хтось готує нову, більш витончену з технологічної точки зору зброю нападу, інші змушені або захочуть взятися за справу, щоб володіти тими ж здібностями, а то й перевершити їх. Таке міркування веде до замкнутого кола. Мені здається, що ми маємо прислухатися до голосу Папи Франциска.

Нещодавно, під час поїздки до Чилі і Перу, він ще раз застеріг світ від гонки атомного озброєння і від його використання: воно має бути усунене, і всі ми покликані працювати заради розвитку міжнародних відносин, заснованих на довірі, а не на взаємній загрозі. Цей шлях, а не гонка озброєнь, призведе до миру та прогресу", – стверджує монс. Томазі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter