Оприлюднено Послання Папи Римського на Великий піст

13:05, 07 лютого 2018
Католицизм
2268 0
Папа Римський / stream.org

Як повідомляє Радіо Ватикану, Папа зазначає, що Чотиридесятниця «дана нам Божественним Провидінням» для того, щоб підготуватися до Пасхи Господньої. Великий Піст – це «знак нашого навернення», він «проголошує і реалізує можливість повернутися до Господа всім серцем і всім життям».

Посилаючись на наведені спочатку слова з Євангеліє від Матвія: «через розріст беззаконня любов багатьох охолоне» (24,12), Папа пояснює, що вони прозвучали в Єрусалимі, у Гефсиманському саду, якраз там, де почалися Пристрасті нашого Господа. Відповідаючи на запитання учнів, Іісус сповіщає велику скорботу й описує ситуацію, в якій може опинитися громада віруючих: перед сумними подіями деякі лжепророки заманять своїм обманом багатьох і піддадуть загрозі любов, яка є центром всього Євангеліє.

«Які ж форми знаходять лжепророки?»: на це запитання Папа запрошує відповісти в першій частині послання. Він зазначає, що лжепророки подібні заклинателям змій: вони «користуються людськими емоціями, щоб поневолювати людей і вести їх туди, куди їм заманеться». «Скільки синів Божих піддалися лестощям миттєвої насолоди, плутаючи її з щастям! - констатує Папа Франциск. – Скільки чоловіків та жінок живуть під чарами грошових ілюзій, що роблять їх рабами прибутку або дріб'язкових інтересів!».

Ще один вид лжепророків – це «шарлатани», які пропонують легкий та безпосередній вихід із страждань: за допомогою наркотиків, безладних зв'язків, нечесного заробітку. Серед таких засобів Папа називає також «цілковиту віртуальність» відносин.

У другій частині Послання на Великий Піст Єпископ Риму посилається на опис пекла у Данте Аліг'єрі: диявол сидить на крижаному престолі; він живе в льоду пригніченою любові. «Яким чином у нас холоне любов?» - знову звертається Папа з питанням до віруючих, запрошуючи задуматися про «сигнали» цього ризику.

Перш за все, констатує Папа, любов згасає через жадобу до грошей; через відкидання Бога і відмови шукати в Ньому втіху, коли ми воліємо наш відчай Його утішливого Слова і Таїнств. Усе це перетворюється в «насильство, спрямоване проти тих, кого ми вважаємо загрозою для наших уявних опор: насильство проти ненародженої дитини, хворого старого, мандрівника, чужоземця, близького, що не відповідає нашим очікуванням». Усе творіння стає німим свідком охолодження любові, додає Папа й наводить приклади деградації навколишнього середовища. Любов холоне і в наших громадах, і причина тому – «егоїстичні лінощі, безплідний песимізм, спокуса ізоляції й участь у безперервних братовбивчих війнах, мирський менталітет».

Що ж робити, щоб наша любов не захолоджувалася? Папа перераховує три традиційні покаянні засоби: молитва, милостиня та піст. В кінці свого послання Папа нагадує про щорічне починанні «24 години для Господа», яке відбудеться 9 та 10 березня: у кожній єпархії протягом 24 годин має бути безперервно відкрита щонайменше одна церква, щоб у віруючих була можливість приступити до Таїнства Сповіді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter