/ luxvide.це

В Італії вийшли перші епізоди 11-го сезону телесеріалу «Дон Маттео» («Отець Матвій»). Нові серії збирають біля телеекранів понад 7,5 мільйонів глядачів, повідомляє "Радіо Ватикану".

Як розповів продюсер Лука Бернабеи, цей успіх, на його думку, викликаний високою професійністю сценаристів, акторів і режисера цього знаменитого телесеріалу, який розповідає про священика-детектива, роль якого виконує Теренс Хілл (Маріо Джиротті).

«Нам, католикам, віруючим, - сказав Лука Бернабеї, - пора перестати піддаватися думки, ніби у цьому світі немає місця тому, у що ми віримо». Головний герой серіалу – насамперед «детектив душі». Завдання творців фільму, за словами Бернабеї, - «нести нашу віру у світ без страху, робити це впевнено за допомогою нових технологій та сучасними способами і робити це, піклуючись про те, у яке русло направити зміст. Не випадково головні персонажі найпопулярніших серіалів в Італії – священик і черниця». Пояснюючи, скільки праці було докладено до розробки діалогів і окремих персонажів серіалу, Бернабеї зазначив, що необов'язково «все повчальне подобається»: необхідно викладати послання «з мудрістю».

Відео дня

Цікаво, що 35 відсотків шанувальників серіалу – молодь. «Неправда, що "Дон Маттео" - це фільм для людей похилого віку, - стверджує продюсер. – Навпаки, це наймолодша продукція італійського телебачення». Священика-детектив приваблює молодь простотою і близькістю до людей. Творці серіалу хочуть показати, що у світі є добро і зло, і людина робить вибір; але є Бог-Творець, і ця впевненість приносить глибоку радість і надію. Це зовсім не катехизація, але сенс, яким ми хочемо наділити наш фільм».

У минулому році телесеріалу виповнилося 16 років. Перша серія вийшла у 2000 році. Російська адаптація серіалу телекомпанії «Lux Vide» вийшла у 2014 році під аналогічною назвою – «Отець Матвій».