Єпископи також запросили Папу Франциска відвідати Білорусь / uk.radiovaticana.vaЄпископи також запросили Папу Франциска відвідати Білорусь / uk.radiovaticana.va

У четвер, 1 лютого 2018 р., Папа Франциск прийняв єпископат Білорусі, що перебуває у Ватикані з візитом «ad Limina». Після зустрічі зі Святішим Отцем, архиєпископ Тадеуш Кондрусєвіч, Митрополит Мінсько-Могилевський, розповів про її перебіг, повідомляє "Радіо Ватикану".

У центрі спілкування ієрархів з Главою Католицької Церкви була релігійна та суспільно-політична ситуації в Білорусі. Архиєпископ Кондрусєвіч підкреслив, що Святіший Отець, зокрема, запитував про стан стосунків з різними конфесіями, насамперед, з Православною Церквою. За словами Мінсько-Могилевського митрополита, ці стосунки є «братерськими».

Голова білоруського єпископату додав, що вони запросили Папу Франциска відвідати Білорусь. Святіший Отець відповів, що цього року це неможливо, однак, є велика надія на цей візит. «Він дав нам цю надію, – пояснив ієрарх, – і ми повернемося з цим посланням до нашого народу». Католицькі єпископи подарували Папі видання Нового Завіту білоруською мовою.

Відео дня

Архиєпископ Кондрусєвіч розповів, що сьогодні в Білорусі служать приблизно 500 католицьких священиків, майже п’яту частину з яких становлять іноземці. Ієрарх також розповів про стосунки між Церквою та Державою, назвавши їх добрими. Однак, існують деякі труднощі, між якими, отримання дозволів на проживання для закордонних священиків та дозволів на спорудження храмів. Крім того, як зауважив Мінсько-Могилевський митрополит, відчувається відсутність конкордату між Білоруссю та Святим Престолом, що також було темою розмови з Папою Франциском.