Базиліка Святого Петра / lifeglobe.net

У неділю, 14 січня, Папа Римський звершив месу в базиліці Святого Петра у Ватикані, на яку особливе запрошення отримали спільноти мігрантів та біженці. П’ятдесят країн були представлені під час цього Євхаристійного богослуження, в якому взяли участь також коло 70 дипломатів, акредитованих при Святому Престолі та в Італії, повідомляє Радіо Ватикану.

Серед 460 співслужителів були також душпастирі, які опікуються українськими громадами. Ватиканський прес-центр повідомив, що серед мігранських спільнот було поширено 9 тисяч вхідних квитків. Найчисленніше була представлена філіппінська громада, що отримала коло 2000 запрошень. Серед представників української громади візантійського обряду було поширено 1200 квитків, 35 – серед українців латинського обряду. Численно були представлені також румунська громада й індійські спільноти латинського та сиро-малабарського обряду.

Представники мігрантів та біженців прочитали також намірення під час «Молитви вірних». Одне з них, за бідних і потребуючих, прозвучало українською мовою. Його прочитала Оксана Іванюк.

Відео дня

Під час проповіді Папа Франциск говорив про важливість зустрічі з Ісусом, яка, серед іншого, відбувається через прийняття свого ближнього. За його словами, «кожен чужинець, який стукає до наших дверей, є нагодою зустрічі з Іісусом Христом». Але, додав він, «для чужинця, мігранта, біженця та прохача притулку кожні двері на новій землі також є нагодою зустріти Іісуса». Отож, Христове запрошення, яке прозвучало в Євангельському уривкові: «Прийдіть і подивіться», сьогодні звернене до всіх, до місцевих спільнот та новоприбульців.