Фото: uk.radiovaticana.va

У неділю римо-католицький Архиєпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький освятив у Львові, у чернечій обителі братів альбертинців і сестер альбертинок Дім для убогих, яким вони опікуватимуться.

Як повідомляє Радіо Ватикану, від кінця ХІХ сторіччя до закінчення Другої світової війни духовні сини й дочки святого Брата Альберта вже служили найубогішим в цьому місті.

Святий Брат Альберт (в миру Адам Хмельовський) був тісно пов’язаний зі Львовом. Будучи талановитим художником, він створив там свою найвідомішу ікону «Ecce Homo», яку подарував митрополитові Андрею Шептицькому. Засновані в Польщі чоловіча і жіноча чернечі гілки альбертинців сьогодні служать в багатьох країнах світу.

Відео дня

В Україні брати альбертини вже мають свій дім у Запоріжжі, а сестри – в селі Плебанівка Шаргородського району Вінницької області. Дім для убогих у Львові споруджено завдяки закордонним жертводавцям. Найбільше допоміг німецький благодійний фонд «Реновабіс». Вніс лепту Папський розподілювач милостині архиєпископ Конрад Краєвський. Дім для убогих може прийняти на нічліг до 40 безхатченків. Щодня там готуватимуть гарячу їжу для 300 потребуючих осіб. 40 осіб зможуть там помитися. Передбачено також зайняти частину бездомних працею.