Мечислав Мокшицький. Фото: mukachevo.net

Українська влада незаконно передала греко-католикам у Львові 23 римсько-католицькі храми. Про це заявив у інтерв’ю GAUDETE.ru Архиєпископ-митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький, пише Polukr.Net

Мокшицький каже, що коли Україна отримала незалежність і українська влада отримала ці храми в управління, вона «не повернула їх колишнім власникам, але віддала їх знову в руки інших».

«Нам боляче, що нинішня українська влада вчинила так само, як вчинили комуністи. У радянські часи в нас тут забрали 126 церков. У самому Львові нинішня демократична влада незаконно віддала греко-католикам 23 наші храми, кілька церков православним і навіть протестантам. У той час як римо-католицькій громаді не повернули жодної церкви», – додав Мечислав Мокшицький.

Відео дня

Мокшицький переконаний, що згадані храми – власність РКЦ: «Нам кажуть, що «коли тут усім володіли поляки – було польське, тепер немає поляків – стало українським». Неправда. Це була і є власність Римо-Католицької Церкви. Від наших церковних будівель ми не відмовляємося, і на них, як і раніше, претендуємо. І будемо постійно нагадувати про своє право на них. Хоча, ймовірно, не всі будівлі будуть нам необхідні. Але в рамках співпраці або в знак доброї волі ми можемо передати їх у користування греко-католиків».