Фото: visitberlin.de

Починаючи від 2000 року, Католицька Церква відмовилася від понад 500 костелів, з яких 140 були зруйновані. Особливо багато таких випадків спостерігається в єпархіях, розташованих на заході Німеччини, повідомляє "Глобал Аналітик" з посиланням на портал katholisch.de

«Більшість костелів були призначені для інших цілей або продажі», - пишуть автори матеріалу, на підставі опитування, проведеного в єпархіях. Причиною цього є скорочення кількості віруючих, відсутність священиків та брак коштів на підтримку костелів.

Опитування показує, що ситуація в німецькій Католицькій Церкві дуже різниться. У Майнці з 2000 року не було закрито жодного костелу. Аналогічна ситуація спостерігається в єпархіях на півдні Німеччини, де такі рішення приймаються дуже рідко.

Відео дня

Натомість в єпархії Ессена, на заході, було закрито 105 костелів, з яких 31 знесено, а 52 перепризначено для нерелігійних цілей. У єпископстві Мюнстер 24 храми були знесені та 55 перетворені у світські будівлі.

Загалом у Німеччині налічується 24 тисячі католицьких костелів та каплиць.

Альберт Герхард, богословський експерт Боннського університету, повідомив, що кількість закритих церков не виглядає дуже великою, але процес «закриття Божих Будинків лише розпочався». «Якщо ми не змінюватимемо способу нашого мислення, то найближчим часом дійде до значного зростання кількості закритих костелів», - застеріг Герхард. Деякі рішення, на його думку, приймаються занадто поспішно, без розгляду всіх можливостей збереження храму.

Вчений розкритикував думку, що число костелів залежить від кількості священиків. Відповідно до пануючої думки, один священик може відправляти меси в різних храмах - одну в суботу ввечері та дві у неділю. Точка зору, що на «одного священика припадають три костели, а від решти можна відмовитися», на його думку, помилкова, тому що при цьому оминається той факт, що літургії та інші молитовні зібрання можуть проводити світські католики.

Герхард вказав на випадки, коли в костелах залишаються атрибути богослужінь. У Рейнландському краї покупець скористався цим недбальством, пропонуючи в старому костелі, перетвореному в готель, «нічліг в сакральних умовах». «Цей випадок, описаний пресою, викликав обурення багатьох людей», - відзначив експерт.