Фото: uk.radiovaticana.va

Католики та євреї «переживають плідний період діалогу». Про це Папа Франциск заявив, приймаючи 31 серпня у Ватикані представників Конференції Європейських Рабинів, Рабинської Ради Америки й Комісії Великого Рабинату Ізраїлю з питань діалогу зі Святим Престолом, повідомляє Радіо Ватикану.

«Протягом останніх десятиліть ми змогли наблизитися, ефективно та плідно діалогуючи; ми поглибили наше взаємопізнання та посилили узи дружби», - сказав він.

Представники юдаїзму вручили Папі документ «Між Єрусалимом та Римом». Глава Католицької Церкви відзначив той факт, що в цьому тексті віддається належне Декларації Другого Ватиканського Собору «Nostra aetate», четвертий розділ якої є «дорожньою картою» згаданого діалогу. Адже вона, за його словами, виявила, що «початки християнської віри знаходяться вже, згідно з Божим таїнством спасіння, у патріархах, в Мойсеєві та пророках, й будучи великою спільною духовною спадщиною, спонукає розвивати між нами взаємопізнання та взаємопошану, насамперед, через біблійні студії».

Відео дня

Папа відзначив, що декларація «Між Єрусалимом і Римом» не приховує також і богословських відмінностей між двома традиціями віри. Однак, «висловлює рішуче бажання тісніше співпрацювати сьогодні та в майбутньому». Цей документ звертається до католиків, називаючи їх «партнерами, близькими союзниками, друзями і братами в спільному шуканні кращого світу, що зможе втішатися миром, соціальною справедливістю та безпекою».

«Інший уривок визнає, що “не зважаючи на глибокі богословські відмінності, католики та євреї поділяють спільні вірування” та “ствердження, що релігії повинні застосовувати моральну поведінку й релігійне виховання, а не війну, примус чи суспільний тиск, для здійснення власної здатності впливати й надихати”. Це дуже важливо», – наголосив Глава Католицької Церкви, привітавши гостей з нагоди єврейського нового року, що розпочнеться через кілька тижнів.