Фото: ru.radiovaticana.буде

Папа Римський 22 червня прийняв на приватній аудієнції у Ватикані короля Нідерландів Віллема-Олександра з дружиною королевою Максимою.

Як повідомляє Радіо Ватикану, під час зустрічі вони обговорили питання захисту навколишнього середовища та боротьби з бідністю, а також особливий вкладу Святішого Престолу і Католицької Церкви в цих областях.

Також увагу звернули на феномен міграції з акцентом на важливість мирного співіснування різних культур і загальних зусиль, щодо зміцнення миру та глобальної безпеки, передусім у деяких конфліктних зонах. На завершення зустрічі сторони обмінялися думками про перспективи європейського проекту.

Відео дня

Королю Нідерландів вручили командний жезл Вільгельма I Оранского (Мовчазного). Іспанські католики заволоділи цим жезлом після перемоги над протестантськими голландськими повстанцями в битві біля Моокерхайде в 1574 році. Пам'ятна реліквія з гербом Вільгельма I Оранського була принесена в дар каталонським монастирем у Сан-Кугате «в знак примирення» і вручена нідерландському монарху генеральним настоятелем Товариства Ісусового о. Артуро Созой Абаскалем.

Історичний жезл буде виставлений в голландському Національному військовому музеї в Сустерберзі з квітня по жовтень 2018 року в рамках спеціальної експозиції, присвяченої Вільгельму I Оранскому.