Фото: uk.radiovaticana.va

У Відні з 2 по 12 травня триває Перша сесія Підготовчого комітету Оглядової конференції 2020 року з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. У засіданнях також бере участь делегація з Ватикану, яку очолює монсеньйор Януш Урбаньчик, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Відні. У своєму виступі отець Урбаньчик підкреслив, що ядерна зброя створює помилкове відчуття безпеки, повідомляє Радіо Ватикану.

Він пригадав, що, приєднуючись 1971 року до Договору, Святий Престол бажав зробити свій вклад у зусилля, спрямовані на сприяння безпеці, взаємній довірі та мирній співпраці у стосунках між народами.

«Святий Престол прагне того ж, що й тоді: надати свій моральний авторитет для зусиль, спрямованих на звільнення світу від ядерної зброї, у повному застосуванні Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, дотримуючись букви і духу, та ставлячи за мету повну заборону цієї зброї», - сказав він.

Відео дня

Ватиканський дипломат підкреслив, що до цього часу зусилля міжнародного співтовариства, спрямовані на дотримання Договору, не були достатніми. Він закликав держави здійснити конкретний поступ та досягти домовленості для того, щоб осягнути кінцеву мету, що полягає у ліквідації ядерної зброї. Отець Урбаньчик додав, що Святий Престол готовий брати активну участь в цьому процесі.

Він пригадав слова Папи  з його останнього Послання з нагоди Всесвітнього дня миру, в якому зазначається, що етика братерства та мирного співіснування між людьми і між народами не може бути заснована на логіці страху, насильства і закритості, але на відповідальності, повазі та щирому діалозі.

«У цьому посланні Папа виступив також із закликом "на користь роззброєння, заборони і ліквідації ядерної зброї". Він також писав, що ядерне стримування та загроза гарантованого взаємознищення не можуть лежати в основі такої етики», – підкреслив доповідач.

На завершення, монсеньйор Урбаньчик закликав представників політичної влади не тільки забезпечити безпеку своїм громадянам, але й активно трудитися для глобального зростання миру, якого людство дуже потребує.