Фото: ru.radiovaticana.буде

Стурбованість ситуацією на Близькому Сході, засудження застосування хімічної зброї, а також нещодавні напади на віруючих в Єгипті: все це було темою доповіді апостольського нунція монсеньйора Бернардіто Ауси, постійного спостерігача від Св. Престолу при ООН, який виступив на дебатах Ради безпеки у Нью-Йорку з проблем Близького Сходу, повідомляє Радіо Ватикану.

Прелат підкреслив мета візиту Папи в Єгипет, запланованого на 28 і 29 квітня: нагадати, що не існує іншої ефективної протиотрути від ненависті та насильства, окрім діалогу та зустрічі.

Архієпископ закликав постачальників зброї діяти у відповідності з міжнародним законодавством, а релігійних лідерів – відкрито висловитися про несумісність релігії з тероризмом.

Відео дня

Єрарх нагадав про релігійні та національні меншини на Близькому Сході. Їх історична присутність і мирне співіснування впродовж століть з мусульманською більшістю сьогодні піддається загрозі з боку екстремізму, спрямованого на знищення їх культурно-історичної спадщини. Апостольський нунцій попросив міжнародне співтовариство інтенсифікувати зусилля для того, щоб звільнити ці народи від геноциду, здійсненого терористами.

Він також зазначив, що дії Лівану щодо надання притулку мільйонам біженців з територій бойових дій і прилеглих до них районів заслуговують похвали. Святіший Престол просить всіх втягнутих у війну виконати постанови Ради безпеки ООН з роззброєння неурядових угруповань, що фінансуються з-за кордону.

Ще раз підкресливши доцільність рішення «дві держави для двох народів» стосовно Ізраїлю та Палестини, монс. Ауса висловив сподівання, що сторони прийдуть до згоди, уникаючи односторонніх рішень й актів насильства, що погіршують обстановку ненависті та розколу. Папа Франциск – сказав на завершення свого виступу апостольський нунцій - запевняє у своїй молитві про зцілення глибоких ран, якими вражені ізраїльтяни та палестинці.