Папа Римський омив ноги 12 ув'язненим

10:06, 14 квітня 2017
Католицизм
1350
Фото: AP Photo/ l'osservatore Romano/Pool

У Великий четвер Страсного тижня Папа Римський омив і поцілував ноги дванадцяти ув'язненим у в'язниці містечка Пальяно під Римом, відкривши таким чином католицьке пасхальне Триденство, повідомляють "РИА Новости".

Цей обряд походить з євангельської розповіді про Таємну вечерю, на якій Іісус Христос омив ноги своїм учням, показавши приклад братської любові та смиренності.

"Сьогодні, коли я прибув сюди, були люди, які вітали мене словами: "Приїхав Папа, глава церкви". Главою церкви є Іісус, але я хочу зробити те ж, що зробив Він. В ході цієї церемонії священик омиває ноги віруючим, тобто ситуація перевертається: той, хто здається найголовнішим, повинен виконати роботу раба, але для того, щоб посіяти любов, любов серед нас", - заявив понтифік в ході проповіді.

Папський візит носив суто приватний характер, проте з джерел, близьких до Святого престолу, стало відомо, що Франциск омив ноги 12 ув'язненим, в тому числі трьом жінкам, одному мусульманину, який у червні повинен прийняти хрещення, а також двом чоловікам, які відбувають довічне ув'язнення. Після церемонії всі вони піднесли голові Римо-католицької церкви дари, овощі, вирощені власними руками на місцевому городі.

Папа Франциск вже в п'ятий раз за час свого понтифікату здійснює обряд Великого четверга, наповнюючи його особливим змістом. Навесні 2013 року незабаром після свого обрання на Апостольський престол він провів вечірню месу в римській в'язниці "Казаль дель Мармо", де омив ноги 12 малолітнім злочинцям, серед яких були дві дівчини - католичка з Італії та мусульманка з Сербії.

У грудні 2014 року Франциск ініціював зміну традиційного обряду обмивання ніг, звершуваного католицькими священиками в ході вечірньої меси у Великий четвер, надавши можливість брати в ньому участь жінкам.

У спеціальному листі префектові Конгрегації богослужіння і дисципліни таїнств кардиналу Роберу Сара понтифік запропонував змінити правила проведення цього обряду з тим, щоб він "повною мірою відображав сенс жесту, вчиненого Іісусом".

Папа пояснив, що католицькі священики повинні мати право обирати учасників обряду "серед всіх членів народу Божого", а значить не тільки серед чоловіків. Після цього кардинал Сара підписав відповідний декрет, згідно з яким для участі в обряді "пастирі можуть відбирати групу віруючих, яка представляла б усю різноманітність і єдність народу Божого". У цю групу можуть входити чоловіки та жінки, молоді та літні, здорові та хворі люди. Крім того, чисельність учасників обряду обмивання ніг більше не обов'язково повинна складати 12 осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter