Фото: Телеграф

Папа Франциск звернувся зі спеціальним посланням до Елейн Уайт Гомес, голови Конференції ООН для узгодження юридично зобов'язуючого документа про заборону ядерної зброї, який би привів до повної її ліквідації, повідомляє Радіо Ватикану.

Посилаючись на свій виступ перед генеральною асамблеєю ООН 25 вересня 2015 року, а також на Преамбулу і першу статтю Статуту ООН, Святіший Отець наголошує, що основою міжнародного правового устрою є мир, мирне вирішення суперечок і розвиток дружніх відносин між народами. "Етика і право, засновані на загрозі взаємного знищення і потенційного знищення всього людства суперечать самому духу Організації Об'єднаних Націй", - підкреслює Папа, закликаючи прагнути до життя без ядерної зброї.

"Сьогодні, в атмосфері нестабільності і конфліктності ми зіштовхуємося з такими загрозами миру і безпеці, як тероризм, асиметричні конфлікти, проблеми інформаційної безпеки, екологічні проблеми, бідність. У цих умовах володіння ядерною зброєю є недоречною", - зазначає він. Ядерна зброя є лише тратою ресурсів, які слід було б направити на боротьбу з бідністю та досягненню цілей, поставлених ООН у галузі сталого розвитку.

Відео дня

Папа пропонує задуматися над тим, наскільки прийнятним може бути рівновага, заснована на страху, на тенденції збільшення цього страху і зменшення довіри між народами. «Мир і міжнародна стабільність не можуть будуватися на фальшивому почутті безпеки, загрози взаємного руйнування і повного знищення», - сказав Папа.

Далі він зазначає, що світ будується на справедливості, цілісному людському розвитку, основні права людини, на охорону творіння, на участі всіх людей у суспільному житті, довіру між народами, доступ до освіти і охорони здоров'я, на діалозі і солідарності. Етичне міркування про мир і безпеку повинно виходити за рамки страху та ізоляціонізму, які, на жаль, переважають у міжнародних дебатах.

"У сьогоднішньому світі все взаємопов'язано, нагадав Папа, цитуючи енцикліку "Laudato si'", тому для досягнення миру треба "будувати і зміцнювати механізми довіри і співпраці, здатні створити умови для світу без ядерної зброї". Для цього необхідний максимально інклюзивний діалог за участю не тільки ядерних держав, але й тих країн, які не володіють ядерною зброєю, військових і приватних організацій, релігійних громад. Щоб досягти миру без ядерної зброї, ми повинні уникати взаємних звинувачень і поляризації, яка не сприяє діалогу, а ставить йому перепони", - підкреслює Папа Франциск у своєму посланні Елейн Уайт Гомес, голови Конференції ООН для узгодження юридично зобов'язуючого документа про заборону ядерної зброї.