Фото: korrespondent.net

У бесіді з журналістами Папа Франциск не виключив, що Католицька Церква розгляне питання про розширення області служіння одружених чоловіків. Про це повідомляє Благовест-інфо з посиланням на німецьку газету.

В інтерв'ю німецькій газеті «Die Zeit», опублікованому 9 березня, понтифік заявив, що Церква повинна розпізнавати ті моменти, коли Святий Дух щось від неї вимагає. «Ми повинні подумати, чи можуть стати вирішенням «viri probati» («випробувані мужі» - в даному випадку: гідні католики, які перебувають у шлюбі). Ми також повинні визначити, які завдання вони можуть виконувати, наприклад, у віддалених районах», - сказав Папа.

У той же час він підкреслив важливість священичого целібату. «Факультативний целібат – це не рішення».

Відео дня

Питання про допущення до священства в Католицькій Церкві латинського обряду одружених чоловіків (viri probati) обговорюється з часів II Ватиканського собору. На сьогоднішній день такі випадки бувають, але лише в як винятки – наприклад, якщо одружений православний або англіканський священик захоче перейти в католицизм. Що стосується католицьких Церков східних обрядів, то в них шлюб священиків дозволяється.

Минулого тижня німецький богослов Хельмут Хопінг, з тривогою говорячи про малу кількість священиків, висловив пропозицію рукопологати у пресвітерський сан постійних дияконів, більшість яких перебуває у шлюбі.