Папа Франциск / Facebook.com/PopeFranciscus

Папа Римський Франциск заявив, що свято Різдва нині стало заручником матеріалізму у світі. 

Про це глава католицької церкви сказав під час різдвяної проповіді у базиліці Святого Петра у Ватикані в суботній святвечір, передає Радіо Свобода.

«Сьогодні можна зустріти ту саму байдужість, коли Різдво стає святом, в якому головними особами замість Нього (Ісуса Христа) стаємо ми. Коли вогні торгівлі затінюють Боже світло, коли ми переймаємося подарунками, але залишаємося нечутливими до відкинутих за борт суспільного життя. Цей дух світськості полонив наше Різдво – треба визволити його», – сказав понтифік.

Відео дня

Папа Франциск закликав людство згадати, як про «Дитя у яслах», і тих дітей, що нині перебувають «у підвальних сховищах, ховаючись від бомбардувань, на тротуарах великих міст, на дні перенавантажених мігрантами човнів».

«Нехай стануть для нас викликом діти, яким не дозволяють народитися, які плачуть, бо ніхто не вгамовує їхнього голоду, які тримають в руках не іграшки, а зброю», – зазначив понтифік.

На службі в базиліці Святого Петра у Ватикані були присутні близько 10 тисяч вірян. Водночас тисячі інших, які не змогли потрапити всередину, стояли на площі Святого Петра і дивилися літургію з великих екранів.

Сьогодні, 25 грудня, у день Різдва, папа Франциск з центрального балкона базиліки Святого Петра виголосить благословення вірянам і традиційне послання Urbi et Orbi («Місту і світу»).