Викладачі католицького університету в Замбії. Фото: southworld.net

У Замбії, за ініціативою місцевого єпископату, розпочалися урочистості у зв`язку з 125-ю річницею євангелізації цього краю, які завершаться 15 липня 2017 році в столиці Лусаці. Перші місіонери, Білі Отці, прийшли в цю країну в серпні 1891 року.

Про це повідомляє «Католицький оглядач». Гаслом цьогорічного святкування є: "125 років Божої Любові і Милосердя." Як згадував архієпископ Ігнатій Хама, перші місіонери наштовхнулися на багато проблем в цій країні. Митрополіт підкреслив, що до цього часу багато з цих проблем залишаються невирішеними.

"У нас ще є рабство у вигляді полігамних стосунків, звинувачення в чаклунстві і полювання на відьом, які, на жаль, в деяких випадках призводять до загибелі невинних людей", - зазначив архієпископ. Також - продовжив митрополіт - до цього потрібно додати відсутність можливості освіти для дітей та молоді, а також з-за економічної ситуації - примусова проституція. Але Церква завжди прагнула, щоби принести людям добру звістку про Царство Бога і надію на гідне, безпечне життя на землі".

Відео дня

Особливе місце в євангелізації Замбії належить померлому в 2007 році польському місіонеру, кардиналу Адаму Козловєцкому SJ. Він, після звільнення з табору в Дахау, протягом багатьох років був архієпископ Лусаки. В даний час триває процес його беатифікації.

Нагадуємо: як заявив директор національного Папської місіонерського співтовариства, о. Бернард Макадані Зулу (Bernard Makadani Zulu) Замбія посилає місіонерів в Європу, Південну Америку та США, а католицькі організації забезпечують 40% національної охорони здоров’я.