Фото kmc.in.ua

Сьогодні, 29 травня, сотні житомирян прийшли проститися з Архієпископом Римсько-Католицької Церкви Петром Мальчуком. Як повідомляє Житомирська облдержадміністрація, прощальна меса розпочалася о 10.00 у храмі Св. Софії.

Висловити співчуття духовенству та віруючим Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви з приводу передчасної смерті Архієпископа Петра Мальчука прийшов голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Машковський: «Смерть Архієпископа Римсько-Католицької Церкви Петра Мальчука є великою втратою для всіх нас. Це була людина, яка уособлювала в собі основні засади духовності. Він завжди був за мир, був справжнім пастирем для своїх вірян, знав їх потреби і вирішував їх. Він завжди був за діалог між владою і церквою, виступав за мир і злагоду в міжконфесійних відносинах. Ми втратили видатну особистість. Світла йому пам'ять!»

Настоятель парафії Св. Софії Римсько-Католицької Церкви в Житомирі отець Віктор Маковський зазначив, що Владика Петро за п’ять років керування Києво-Житомирською дієцезією здобув прихильність серед духовенства і віруючих Римсько-Католицької Церкви.

Відео дня

У Києві прощальна меса відбудеться в храмі св. Олександра 31 травня об 11.00, після чого тіло Архієпископа буде відвезено на місце поховання біля духовної семінарії Римсько-Католицької Церкви у Ворзелі під Києвом.

Світла пам’ять Владиці Петру!

*** 15 червня 2011 року Святіший Отець Бенедикт XVI призначив Петра Геркуляна Мальчука ординарієм Києво-Житомирської дієцезії, надаючи йому титул архієпископа ad personam.

Архієпископ Петро Мальчук помер на 51 році життя.27 травня 2016 року у місті Гродно (Білорусь), де брав участь в Євхаристійному Конгресі.