Кардинал П’єтро Паролін

Наступного місяця кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, здійснить візит до України, щоб висловити солідарність Папи з населенням, яке зазнає страждань. Про це він сам оголосив, виступаючи у середу, 11 травня 2016 р., в університеті міста Тарту в рамках офіційного візиту до Естонії.

«Беручи до уваги серйозність актуальної ситуації, я сам відвідаю Україну наступного місяця, щоб висловити солідарність Святішого Отця з усіма, хто страждає», – сказав кардинал Паролін під час доповіді, яка стосувалася міжнародних стосунків Святого Престолу, а також заторкувала питання, пов’язані з явищем міграції та кризи цінностей в Європі.

Пригадавши про збірку, призначену для подолання гуманітарних проблем України, що була проведена 24 квітня з ініціативи Папи Франциска, Державний Секретар Апостольської Столиці підкреслив, що вона «особливо стурбована погіршенням гуманітарної ситуації, спричиненої триваючим конфліктом», який змусив понад 1,5 мільйона людей залишити свої домівки. Він зазначив, що Католицька Церква, хоч і є меншиною в Україні, «намагається давати відповідь на потреби населення», а Святий Престол готує «ряд ініціатив для допомоги всім, не зважаючи на релігійну приналежність».

Відео дня

Кардинал Паролін також наголосив на важливості дотримання міжнародного і гуманітарного права, знову закликаючи зацікавлені сторони «ступити на шлях діалогу з метою подолання актуальних труднощів та полегшення страждань населення».

Говорячи про дипломатичну діяльність Святого Престолу, Державний Секретар пояснив, що вона далека від «чисто політичних і комерційних підходів», а зосереджена, в основному, на «чотирьох фундаментальних принципах», якими є гідність людської особи, підтримка спільного добра, солідарність та субсидіарність. У цьому контексті він звернув увагу на дві кризи, які сьогодні переживає Європа: кризу, пов’язану з явищем міграції, та кризу біженців.

Щодо першої, кардинал Паролін закликав до «гуманітарної відповіді», яка зуміє врівноважити захист прав європейських громадян та прийняття мігрантів шляхом «шанобливого діалогу між країнами походження, транзиту і мети біженців». Говорячи про цінності, він наголосив на важливості захисту прав людини, який не слід зводити до індивідуалізму, але розуміти їх, як загальні та суттєві для життя людини та її гідності.