У Тернополі 17 квітня понад 5 тис. людей взяли участь у Хресній ході.

Як передає кореспондент УНІАН, після архиєрейського богослужіння, яке відправив єпископ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Української греко-католицької церкви Василій Семенюк, колона вирушила від архикатедрального собору Непорочного зачяття Пресвятої Богородиці і пройшла центральними вулицями міста.

Цього року захід присвятили постраждалим від російської агресії на сході України. 

Відео дня

«Присвячуємо Хресну дорогу всім, хто постраждав у цій війні. 2016 рік є роком Божого Милосердя. В особливий спосіб просимо милосердного Отця, щоб подав нашій країні мир. Скріпив усіх тих, хто знаходиться у великому терпінні та біді, хто втратив рідних і дах над головою», – сказав єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодор Мартинюк.

На час Хресної дороги, яка тривала три години, рух транспорту на вулицях було перекрито.

Під час Хресної ходи важкий хрест по черзі несли представники влади, духовенства, громадських організацій, місцеві інтелектуали, волонтери, матері бійців АТО, журналісти. Участь у заході також взяли священики Української православної церкви Київського патріархату та Римо-католицької церкви.

Періодично колона зупинялася, і священики зачитували уривки про страждання Христа дорогою на Голгофу, де він був розп’ятий. 

Під час руху колони Театральним майданом молитви учасників Хресної ходи супроводжували духовні пісні хорові колективів, які зібралися на гала-концерт фестивалю духовної пісні «Я там, де є благословення», який цими вихідними проходить в обласному центрі.

Хресна дорога відбувається у Тернополі щороку напередодні Великодня з метою допомогти жителям міста належним чином духовно підготуватися до свята Воскресіння Христового.