1

25 липня на площі Святого Юра у Львові встановили пам'ятник митрополиту Андрею Шептицькому. ZAXID.NET опублікував перші фото нового пам`ятника. 

За словами фотографа Юрка Дячишина, який знімав процес встановлення пам`ятника, будівельний майданчик не був огороджений та не відповідав нормам безпеки, а учасники процесу перешкоджали зйомці.

Урочисте відкриття монументу заплановане на 29 липня – саме в цей день виповнюється 150 років з дня народження Митрополита. Очікується, що в офіційній церемонії відкриття пам`ятника візьме участь президент України Петро Порошенко.

Відео дня

Під час робіт з облаштування площі Святого Юра у Львові, за інформацією ЛКП «Львівавтодор», було освоєно близько 10 млн. грн. Загалом же у міському бюджеті на реконструкцію (відновлення) пл. Св.Юра передбачено 30 млн грн. 

Встановлення пам`ятника митрополитові супроводжувались кількамісячними протестами активістів, що боролись проти вирубки дерев у сусідньому сквері і загалом проти реконструкції площі Святого Юра. В результаті реконструкція площі проведена лише частково.

Справа щодо реконструкції площі Святого Юра заразрозглядається в суді. Позивачами проти УГКЦ та Львівської міськради виступають місцеві активісти, які, серед іншого, вимагають визнати право власності територіальної громади на сквер, розміщений на площі святого Юра.

Навколо проекту з реконструкції площі Святого Юра дискусії тривають з березня цього року. Мистецьке середовище міста та деякі громадські організації не підтримують ідеї масштабної перебудови площі. Суперечки викликала й названа сума витрат, її вважають надто великою в часи економічної кризи та війни.