к

«Мир є мрією Бога, Божим задумом для людства, для історії, разом з усім сотвореним світом», – роздуми над цією думкою запропонував Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він очолив на стадіоні міста Сараєво, столиці Боснії та Герцеговини, під час своєї одноденної Апостольської подорожі до цієї країни, повідомляє сайт Радіо Ватикану..

Проповідник наголосив, що сьогодні у світі існує багато збройних конфліктів, і це є немов третьою світовою війною «в частинах».

Ми відчуваємо жахливий клімат війни. Є люди, які бажають створювати та свідомо підсилюють той клімат війни, зокрема ті, які створюють сутички між різними культурами та цивілізаціями та наживаються на війні задля продажі зброї.

Відео дня

Однак, війна – це діти, жінки, похилі віком у таборах біженців, це вимушене переселення, це знищені доми, дороги, фабрики, це, перед усім, багато знищених людських життів.

А говорячи про те, у який спосіб будується мир, Папа наголосив, що сповненням справедливості є любити ближнього, як себе самих ( Мт. 22, 39; Рм. 13, 9). Святіший Отець наголосив, що коли будемо жити за цією заповіддю любові, то ситуація у світі може змінитись, адже змінимось ми.

На закінчення Папа закликав вірних у молитві благати Господа, через заступництво Його Найсвятішої Матері, благодаті мати просте серце, бути терпеливими та боротись і трудитись за справедливість, бути милосердними, бути будівничими миру, тими, які сіють мир, а не війну та розбрат.