Папа Франциск висловився проти застосування смертної кари

04:41, 21 березня 2015
Католицизм
162
о

Не лише образою священного виміру людського життя, Божого дару, але й поразкою з карної точки зору назвав смертну кару Папа Франциск, пояснюючи, що «ніколи неможливо осягти справедливість, вбиваючи людську істоту». Такими думками він поділився з представниками Міжнародної комісії по боротьбі зі смертною карою, приймаючи їх у п’ятницю, 20 березня, повідомляє сайт Радіо Ватикану.

За словами Святішого Отця, вбивство засудженого не спричиняється до справедливості, оскільки справжньою справедливістю є дати, кому б це не було, можливість загладити свою провину. Крім того, смертна кара часто стає предметом зловживання з боку «тоталітарних режимів» чи «фанатичних об’єднань», для яких вбивство в’язня є нічим іншим, як засобом знищення дисидентів, меншин, будь-кого, кого вважається «небезпечним для режиму».

Як зауважив Папа, зразком для людської справедливості повинно бути Боже милосердя, а смертна кара суперечить йому, оскільки, серед іншого, включає жорстокий шлях очікування між вироком та його виконанням, що є «катуванням», яке, зазвичай, «в ім’я справедливого процесу», триває багато років, нерідко приводячи до хвороби чи безумства. Він скритикував дискусії, що тривають у деяких колах, обговорюючи «спосіб вбивства», так, ніби мова йде про те, «як його вчинити добрим». За його словами, «не існує гуманного способу вбивства».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter