п

14 - 17 березня католицька Церква в Японії відзначає 150-річницю виходу з підпілля «прихованих християн», вірних, які після 250 років переслідування, нарешті, отримали свободу визнавати свою віру.

Про це повідомляє сайт Радіо Ватикану.

З цієї нагоди Папа Франциск написав спеціального листа до кардинала Орландо Кєведо, архиєпископа Котабато, що на Філіппінах, призначаючи його своїм представником на урочистостях, які відбудуться в Нагасакі.

Відео дня

Цей лист Святішого Отця є запрошенням до вірних, щоб взяти участь у святкуваннях японської Церкви, і, водночас, є вшануванням численних мучеників, які віддали своє життя за віру та за Церкву. Уділяючи своє апостольське благословення, Папа Франциск згадав свідчення великої кількості японських християн, яким вдалося зберегти свою віру у важкі часи середньовіччя, як це він уже був підкреслив на загальній аудієнції 15 січня 2014 року:  «Це історія, з якої всі ми можемо повчитися. Історія християнської спільноти в Японії, що пережила жорстокі переслідування на початку ХVIІ століття, є зразковою. Було дуже багато мучеників, вигнано духовенство, а тисячі вірних вбито. В Японії не залишилося ані одного священика, всі вони були вигнані».

Відбулося це 1597 року, 50 років після прибуття місіонерів до Японії, спершу єзуїтів, потім францисканців та домініканців. Японська влада того часу припускала, що за їхнім апостолятом приховується загроза військового  завоювання. Таким чином, християни стали так звані  «какуре кірісітан», тобто, приховані християни: жили в катакомбах, а, оскільки не було священиків, самі батьки христили дітей і передавали їм віру. Багато християн загинуло з ненависті до віри. З-поміж багатьох слід згадати 26 мучеників, розп’ятих на хрестах у Нагасакі в 1597 році; 188, які втратили своє життя під час другої хвилі переслідувань (1603 – 1639 роки). Це були діти, жінки, цілі родини; показові страти тисячів людей протягом 250 років підпільного життя Церкви.

Проте спільнота вижила, приховуючи свої християнські символи за буддійськими. Нове життя відродилось аж 1865 року, коли Японія відкрила двері французьким місіонерам, які на богослуженні у Велику П’ятницю несподівано зустрінулись з десятьма тисячами вірних.

«Вони вижили завдяки ласці свого Хрищення! – підкреслив Папа Франциск. – Це велична річ: Божий люд передає віру, охрищує своїх дітей та прямує вперед. Вони, хоч і таємно, зберегли сильний спільнотний дух, тому що Хрищенням стали одним тілом у Христі; хоч були ізольовані та приховані, але завжди були членами Божого люду, членами Церкви», – наголосив Святіший Отець.