г

21 лютого єпископи Синоду Української греко-католицької церкви зустрілися у Ватикані з кардиналом П’єтром Пароліном, Держсекретарем Апостольського Престолу. Головною темою зустрічі було обговорення ситуації в Україні. Про це повідомляє офіційний cайт УГКЦ.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, звертаючись до представника ватиканської дипломатії розповів про служіння УГКЦ в умовах війни та про масштаби гуманітарної катастрофи, яку сьогодні переживає українське суспільство. Він, зокрема, подякував Держсекретарю за допомогу Апостольського престолу через різні доброчинні організації в подоланні цієї катастрофи та ознайомив кардинала Пароліна з документом, згідно якого душпастирі УГКЦ здійснюють своє служіння в умовах війни.

Зі свого боку, кардинал Паролін запевнив українських єпископів, що на міжнародному рівні Апостольський престіл вживає всі можливі дипломатичні інструменти для припинення війни в Україні та висловив сподівання, що Мінські домовленості будуть виконуватися. «Переконаний, що дотримання міжнародного права є неодмінною умовою на шляху подолання цієї кризи», – додав він.

Відео дня

На завершення зустрічі від імені ієрархії УГКЦ Блаженніший Святослав подарував очільнику ватиканської дипломатії дерев’яний хрест ручної роботи «як символ страждання українського народу», однак «хрест є також символом воскресіння», – додав кардинал Паролін.

Після зустрічі з Держсекретарем Ватикану владики спільно молилися за Україну в соборі Святого Петра на гробі українського мученика святого Йосафата, біля мозаїк святих Ольги та Володимира та біля гробу святого Івана Павла ІІ.