ь

«Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни», – цей молитовний благальний спів наповнив у вівторок, 17 лютого, вранці, крипту під ватиканською базилікою Святого Петра. З нагоди початку візиту ad Limina Apostolorum, римо-католицькі єпископи з України відслужили на гробі святого апостола Петра Святу Месу, під час якої в Євхаристійній молитві з архипастирями єдналася група паломників з України та миряни і духовенство, що проживають у Вічному Місті. У спільній молитві взяла участь Посол України при Святому Престолі п. Тетяна Іжевська. Про це повідомляє сайт Радіо Ватикану.

Звертаючись на початку Святої Меси до присутніх, архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський митрополит латинського обряду, вказав на особливість цієї молитви, яка відбувається «біля гробу святого Петра –фундаменту нашої віри та єдності», закликавши усіх особливим чином молитися за мир. Прохання про мир звучали також під час «Молитви вірних».

Єпископ Віталій Скоморовський, Ординарій Луцький, проповідуючи під час Святої Меси, прокоментував слова з Послання святого Петра, в якому апостол називає себе «свідком Христових страждань». Проповідник звернув увагу на те, що мова не йде про «наочне свідчення», але про «свідчення віри». Що ж означають ці слова? Єпископ Віталій пояснив:

Відео дня

Після Святої Меси ієрархи розпочали відвідини Конгрегацій, Папських Рад та інших ватиканських відомств. Першим богослуженням у папських базиліках греко-католицьких єпископів з України стане Божественна Літургія в латеранській базиліці Святого Івана. Завтра ієрархи разом з паломниками з України візьмуть участь у загальній аудієнції зі Святішим Отцем.