б

У п’ятницю 13 лютого Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Венедикт Алексійчук посвятив відновлену каплицю ікони Львівської Богородиці, яка знаходиться в Палаці Потоцьких у місті Львові, що є частиною Львівської Національної галереї мистецтв, повідомляє сайт Радіо Ватикану.

Фахівці свідчать, що це одна з найстаріших збережених ікон Богоматері з Дитям, яка була написана у Львові в XV столітті. Невдовзі, під час пожеж у місті, ікону передали на збереження до кам’яного латинського храму, далі вона потрапила до Вірменської катедри.

Від початку Другої світової війни ікону Львівської Богородиці переховували місцеві католики. Аж у 1984 році парафіянин костелу св. Антонія інженер Анджей Отко приніс цю реліквію до Львівської картинної галереї, де ікону відреставрували.

Відео дня

Згодом з ініціативи покійного директора цієї музейної установи пана Бориса Возницького, у Палаці Потоцьких відновили каплицю, де помістили ікону Львівської Богородиці, й там служилися Молебні.

Через технічні неполадки приміщення каплиці було пошкоджено. Відремонтувати каплицю ікони Львівської Богородиці допомогла Курія Львівської архиєпархії УГКЦ.

Архиєпископ-Митрополит Львівський Ігор Возьняк відзначив церковною грамотою діяльність директора Львівської Національної галереї мистецтв пані Лариси Разінкової-Возницької.