р

10 лютого директор Ватиканського прес-центру о. Федеріко Ломбарді оприлюднив заяву стосовно Святого Престолу й кризи в Україні, повідомляє сайт Радіо Ватикану.

Перед обличчям різних інтерпретацій, які були дані словам Папи, особливо сказаним у середу 4 лютого ц.р, вважаю корисним уточнити, що він завжди мав на меті звертатись до всіх зацікавлених сторін, сподіваючись щирого зусилля кожної з них, щоб застосувати порозуміння, досягнуті внаслідок взаємної згоди і посилаючись на принцип міжнародного права, яке Свята Столиця  згадувала кілька разів відколи почалась криза. Як часто повторював святий Іван Павло ІІ, людство повинно знайти в собі мужність замінити закон сили законом права.

"Святий Престол уважно стежить за кризовими ситуаціями в різних частинах світу, серед яких і за тією, яка стосується східних регіонів України.  Перед обличчям ескалації конфлікту, який уже приніс численні невинні жертви, Святіший Отець Франциск при  різних нагодах відновлював заклик на користь миру. Цим Папа, закликаючи вірних молитись за загиблих і поранених внаслідок насильства, підкреслював нагальну необхідність відновлення переговорів, як єдиного можливого шляху, щоб вийти з логіки зростаючого посилення звинувачень та реакцій.

Відео дня

Святіший Отець з радістю очікує візиту українського єпископату, що відбудеться 16-21 лютого. Це буде ще однією нагодою, щоб зустрінутись з братами-єпископами тієї дорогої країни, щоб утішити Церкву і всіх, хто страждає, та щоб спільно оцінити шляхи примирення та миру".