этот материал доступен на русском

Папа Римський розповів, який подарунок угодний Богові на Різдво

14:37, 20 грудня 2018
Католицизм
2781 0
Папа Римський / Vatican Media

Про це сказав Папа Римський 19 грудня, за шість днів до Різдва Христового, повідомляє Радіо Ватикану.

«Ялинки, прикраси та вогні всюди нагадують, що і цього року буде свято. Рекламні кампанії запрошують обмінюватися все новими й новими подарунками, влаштовуючи один одному сюрпризи. Але я питаю: чи таке свято угодне Богу? Якого Різдва хотів би Він, яких подарунків і яких сюрпризів?», - сказав Папа Римський.

Розмірковуючи про сюрпризи, Папа зазначив, що «перше Різдво в історії було сповнене сюрпризами». Спочатку ангел явився Діві Марії й повністю змінив її життя: діва стала матір'ю. Йосиф став батьком, не народжуючи сина. Усі ці події відбуваються у невідповідний момент, тобто коли Марія була заручена з Йосифом і вони не могли, згідно із Законом, жити разом. Перед загрозою скандалу здоровий глузд спонукав Йосифа відректися від Марії, однак він надходить несподівано: щоб не нашкодити Марії, він вирішує відпустити її таємно, навіть із ризиком для власної репутації. І ось ще один сюрприз: Бог змінює всі плани та просить Йосифа прийняти Марію.

«Різдво приносить несподівані зміни. Якщо ми хочемо по-справжньому пережити Різдво, нам потрібно відкрити серце та бути готовими до сюрпризів, тобто до несподіваної зміни в житті».

«У різдвяну ніч, – сказав далі Папа – відбувається найбільше диво: Всевишній стає малою дитиною. Слово Боже – це дитина, неспроможне вимовити ані слова. Спасителя зустрічають не можновладці та не іноземні посли, а прості пастухи. Хто б міг подумати, що Різдво буде саме таким?».

«Відзначати Різдво означає приймати на землі небесні сюрпризи, - підкреслив Папа. – Різдво відкриває нову еру, в якій життя не планують, а віддають, в якій живуть вже не для себе, не згідно зі своїм смаками, а для Бога».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter