Меса в каплиці "Дому Святої Марти" / vaticannews.va

Проповідуючи під час Святої меси в каплиці «Дому Святої Марти, Папа Римський звернув увагу на постать святого Йосифа.

Людина, що вміє мовчки супроводжувати Ісуса, й людина мрій – такими словами вын описав постать святого Йосифа Обручника, повідомляє Радіо Ватикану.

За словами Папи, Святе Письмо описує святого Йосифа як «справедливого чоловіка, що дотримувався закону, покірного робітника, що любив Марію». Коли Йосиф дізнався, що Марія чекає дитину, вирішив відійти, але потім Бог об’являє йому його місію і, таким чином, Йосиф бере на себе відповідальність і мовчки супроводжує зростання Божого Сина, дає йому рости. Проповідник звернув увагу саме на цю характеристику святого Йосифа, який умів «дозволяти рости». «За своєю природою, – пояснив Папа, – ми завжди хочемо втручатися в життя інших: “А чому він робить оте?”, “Чому саме так?”. І починаємо пліткувати. Натомість, святий Йосиф оберігає, допомагає, але мовчки».

Відео дня

Папа додав, що добрі батьки вміють чекати й відразу не сварять дитину за помилку. Потрібно вміти чекати перед тим, як сказати слова, що спонукають рости. Чекати мовчки, подібно до того, як Бог чинить зі Своїми дітьми.  

Він зазначив, що святий Йосиф був конкретним, але, одночасно, мав велике серце, він не був «мрійником», але «людиною мрій». Саме мрії, за словами Папи, є упривілейованим місцем для того, щоб шукати правду. Він закликав не втрачати здатності мріяти, здатності з довір’ям відкриватися на завтрашнє, незважаючи на труднощі.