н

«Ісус є Тим, Хто зближає різні поклоніння. Він є джерелом любові, яка єднає родини й людей, перемагаючи будь-яке недовір’я, долаючи кожну ізоляцію, всяку відстань. Добрі стосунки між молодими й літніми є вирішальними для розвитку громадянського та церковного суспільства»,- підкреслив Папа Франциск під час молитви «Ангел Господній» у неділю 28 грудня, промовляючи до десятків тисяч прочан на площі святого Петра у Ватикані.

Про це повідомляє сайт Радіо Ватикану.

Цього дня Римо-католицька церква відзначала празник Пресвятої Родини, і Святіший Отець звернувся до читання з Євангелії, яке представляє Пресвяту Богородицю й святого Йосифа тоді, коли сорокового дня після народження Ісуса Христа вони прийшли до Єрусалимської святині, щоб згідно із законом Мойсея, пожертвувати Господеві первородного сина. Дитя Ісус став причиною незвичайної зустрічі молодої пари з двома старцями, Симеоном та Анною, які впізнали в новонародженій Дитинці Месію, Спасителя світу.

Відео дня

Папа Франциск підкреслив, що Пресвята Родина з Назарету залишила нам, перш усього, послання віри. Дитятко Ісус разом зі Своєю Матір’ю Марією та святим Йосифом є простим, але, водночас, сяючим образом сім’ї. Від них випромінює світло, що є світлом милосердя й спасіння для всього світу, світлом правди для кожної людини, для людського роду й окремих родин.

«Це світло, яке походить від Пресвятої Родини, заохочує нас дарувати людське тепло в тих родинних ситуаціях, в яких з різних причин, бракує миру, бракує злагодженості, прощення. Не може бракувати нашої конкретної солідарності, зокрема, стосовно сімей, які переживають найважчі ситуації з приводу хвороб, безробіття, дискримінації, необхідності емігрувати», – наголосив Святіший Отець.