г

Ми справді зможемо перемогти не тільки зовнішнього агресора, а й економічні негаразди, суспільні кризові ситуації, реформувати наше суспільство лише тоді, коли навчимося робити діла милосердя, як це робив святий Миколай. Про це сьогодні, у день Святого Миколая сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у храмі Святого Миколая на Аскольдовій могилі.

Святий Миколай знаний у Христовій Церкві сьогодні через те, що був повним і достовірним втіленням Божої любові. Він був християнином, учителем Церкви, батьком своїх дітей, бо всією душею любив Бога і ближніх.

«Тому і для нас сьогодні, - каже Глава Церкви, - він став учителем любові. Мабуть, через те і люблять сьогодні діти святого Миколая, що в його день вони відчувають особливу увагу і любов до себе. Саме Божественна любов є причиною, що ми сьогодні святкуємо пам'ять великого учителя того, як ми повинні любити».

Відео дня

Блаженніший Святослав просить ще приглянутися до святого. Він називається Миколай. У грецькій мові дослівно це звучить «Ніколаос», у перекладі  на українську «перемога народу». «Як багато в цьому році ми думали про перемогу… І у своїй особі сьогодні святий Миколай відкриває нам дорогу до цієї перемоги», - вважає архиєрей.

На його переконання, у постаті святого Миколая ми можемо побачити й зрозуміти дорогу до нашої всенародної перемоги, що «лише любов до Бога і до своєї Батьківщини може зробити людину героєм». «Не ненависть до ворогів, не бажання з кимось поквитатися, а любов. Любов до своєї Батьківщини, до своєї сім’ї, до своїх дітей стає тою силою, завдяки якій людина здатна віддати власне життя за своїх друзів, за свій народ, за свою Церкву, за християнську віру», - підкреслив Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ