1

Римо- та греко-католицькі єпископи випустили спільний комунікат, в якому звертаються до пастви із закликом про мир, новообраним депутатам України нагадують про їхню відповідальність перед суспільством та діляться своїми думками про сім’ю.

Католицькі єпископи обох обрядів з 10 по 13 листопада мали спільні реколекції у Львові-Брюховичах, після чого провели спільну конференцію обох єпископатів. Її результатом стало комюніке, в якому єрархи розповідають про «три дуже важливі і актуальні на даний час в Україні та світі питання».

Перше з них — заклик про мир, з яким виступили владики. «Заклик про мир, який базується на правді та справедливості, випливає з глибини наших сердець. Як же багато терпіння, як же багато знищення, як же багато болю спричинило і далі чинить застосування зброї в нашому краї», — йдеться у посланні. Єпископи нагадали, що насильство ніколи не приведе до миру, а війна кличе війну.

Відео дня

Католицькі єрархи України просять вірних про невпинну молитву, аби усі склали зброю.

Наступною темою обговорень на Конференції єпископів були нещодавні парламентські вибори. Владики підкреслили, що Батьківщина потребує відповідальних, щирих і чесних людей. «Тому пригадуємо всім тим, яким довіряють виборці, щоб не дивилися лише на свої інтереси, але на спільне добро, яке мусить бути побудоване на тому, що зветься Боже і необхідне для Батьківщини», — йдеться у документі.

Третім питанням, якому була присвячена увага ієрархів під час спільної конференції, був Синод на тему сім’ї, який нещодавно відбувся у Римі. Владики повторили слова синодальних отців з молитвою про гідне життя та розвиток сімей у світі правди, справедливості та милосердя.

«Дорогі Брати і Сестри! Такого прагнемо світу, а у ньому родин, у яких пошана виражається вдячністю і відповідальністю за велике і надзвичайне покликання до подружнього життя», — цими словами та закликом молитвою і власним прикладом будувати домашню Церкву єпископи завершили своє послання.

CREDO