Папа очолив відкриття передсинодального засідання з питань Амазонії / uk.radiovaticana.va

Вранці 12 квітня Папа Франциск відкрив перше передсинодальне засідання Передсинодальної Ради з питань Амазонії, в якому взяли участь 18 членів цієї Ради та 13 експертів.

Передсинодальна Рада готує Спеціальну Асамблею Синоду Єпископів, присвячену Амазонії, що відбудеться в Римі в жовтні 2019 року під гаслом: «Амазонія: нові шляхи для Церкви та інтегральної екології», повідомляє Радіо Ватикана.

Папа зазначив, що хоч він оголосив скликання цього Синоду в Римі, його приготування розпочалось 19-20 січня цього року в Пуерто Мальдонадо під час його Апостольського візиту до Перу.

Відео дня

Кардинал Лоренцо Балдіссері, Секретар Синоду Єпископів, назвав регіон тропічних дощових лісів Амазонки садом величезних багатств і природних ресурсів, батьківщиною корінних народів із власною історією та унікальним обличчям. Він вказав також і на загрози, пов’язані з розкраданням природних багатств регіону.

Під час засідання виступив отець-салезіянин Жустіно Резенде з амазонського племені тужука в Бразилії, представляючи автохтонне населення регіону. Він подякував Папі та Католицькій Церкві за увагу до Амазонії та цінний внесок у розвиток цих земель.

«Ми, корінні народи, почули Євангеліє від інших, – сказав він, – а тепер і самі його звіщаємо. Ми будемо старатись сприяти духовному збагаченню нашої Церкви».