Сиро-католицький патріарх Ігнатій Петро VIII / blagovest-info.ru

Почесний сиро-католицький патріарх Ігнатій Петро VIII помер 4 квітня в Єрусалимі на 88-му році життя.

Єрарх очолював католицьку громаду східного обряду в 2001-2008 роках, повідомляє "Благовіст-Інфо" з посиланням на Cath.ch.

Майбутній патріарх – в миру Грегуар-П'єр Абдель-Ахад – народився в Алеппо в 1930 році. Вступивши в бенедиктинську семінарію свв. Єфрема і Бенедикта в Єрусалимі, він був змушений покинути Святий град після арабо-ізраїльських воєн 1948-1949 та продовжив освіту в семінарії Шарфет в Хариссе (Ліван).

Відео дня

У 1954 в Бейруті він був висвячений у сан священика.

Ставши викладачем семінарії Шарфет, молодий священик підготував до видання «Аль-Даліл аль-Хаді» - довідник з літургіки, молитвам і богослужбових піснеспівів.

У 1965 році він був призначений настоятелем парафії св. Йосифа у Віфлеємі, де він, зокрема, окормляв переміщених осіб, змушених покинути рідні місця в результаті арабо-ізраїльської війни 1967 року. Він також заснував у Віфлеємі ясла і гуртожиток для прочан.

У 1979 отець Абдель-Ахад був призначений патріаршим вікарієм у Святій Землі. На цій посаді він завершив будівництво нової сиро-католицької церкви св. Фоми, яка замінила стару, зруйновану в ході арабо-ізраїльської війни.

У 1991 році він був призначений патріаршим екзархом Єрусалиму, в 1997 – хіротонізований на єпископа.

У 2001, після того, як патріарх Ігнатій Дауд був призначений кардиналом-префектом конгрегації Церков східного обряду і поїхав до Риму, єпископ Абдель-Ахад був обраний головою сиро-католицької Церкви і зійшов на патріарший престол під ім'ям Ігнатія Бутроса (Петра) VIII.

За роки патріаршого служіння ієрарх багато потрудився на організацією церковного життя в Лівані, зокрема, при ньому було розпочато будівництво церкви Фатімської Богоматері в Джунії, що в 20 км на північ від Бейрута. Цей храм був завершений у жовтні минулого року.

У 2008 році патріарх Ігнатій Петро VIII пішов на спочинок.

Згідно із заповітом патріарха, він був похований у Віфлеємі. Похорон відбувся 9 квітня.