П'ять фрагментів іконостасу із церкви святого Миколая / zolochiv.net

П'ять фрагментів іконостасу із церкви святого Миколая УГКЦ у Золочеві на Львівщині можуть забрати до фондосховища Львівської національної галереї мистецтв.

Усі ці скульптури ХVІІІ століття є власністю галереї і були передані золочівськй церкві лише на п'ять років, повідомляє ZAXID.NET.

Про те, що скульптури можуть забрати з церкви і передати до фондосховища галереї, у неділю, 25 березня, повідомив настоятель храму отець Августин Шоп'як. Через це у неділю біля храму зібралися прихожани церкви, які не хочуть, аби музейники забирали фрагменти іконостасу.

Відео дня

Цю інформацію підтвердив директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Тарас Возняк. За його словами, ці скульптури є музейною власністю і були передані церкві в тимчасове користування на п’ять років.

«Якраз зараз минає термін депозиту, на який були передані скульптури. Приблизно місяць тому я підписав звернення до Міністерства культури України з проханням продовжити цей депозит, але отримав відмову. Тому ми змушені дотриматись закону і, за умовами договору про депозит, повернути скульптури до музейних фондів, тому що це – відповідальність галереї і моя особиста відповідальність», – пояснив Тарас Возняк.

Тарас Возняк не уточнив, які саме це скульптури. Відомо, що серед них є розп'яття Ісуса Христа. Ймовірним автором цих фігур є львівський скульптор доби бароко Антон Штиль, який є послідовником Пінзеля. Однак, за словами Тарас Возняка, ця інформація не є підтвердженою.

«Це об'ємні скульптури, що характерні костелам. А їх просто додали до сучасного іконостасу і поставили у греко-котолицькй церкві. Насправді ці скульптури не мають надто великої культурної цінності, але ми мусимо їх забрати, оскільки того вимагає закон, хочуть цього прихожани церкви чи ні, – додав Тарас Возняк. – Це є нормальна практика. Наприклад, свого часу церква святого Юра у Львові також мала скульптури, які є музейною власністю, і повернула їх, коли сплив термін депозиту».