/ kmc.media

У КНУ імені Шевченка відбувся Перший міжнародний науково-практичний семінар на тему «Релігія та Церква в латиноамериканському суспільстві», учасники якого обговорили роль Католицької Церкви в житті сучасної Латинської Америки.

Під час конференції було розглянуто низку актуальних тем: роль Католицької Церкви у збереженні автохтонної спадщини й культурної самобутності Латинської Америки; «нову євангелізацію» як місійну відповідь Церкви на кризу віри в Латинській Америці; Світові дні молоді в Латинській Америці; роль ватиканської дипломатії у звільненні кубинських опозиціонерів режиму Кастро (2003–2011). Про це повідомляє Католицький Медіа-центр.  

/ kmc.media

Семінар відбувся з ініціативи Центру латиноамериканських та іберійських досліджень «Casa Iberoamericana» кафедри нової й новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Його підтримали «Українська Асоціація американістики» й «Асоціація іспаністів України». У заході взяли участь науковці з Києва, Львова, Харкова, Миколаєва та члени католицької місії ad gentes cвятих Адаукта й Мельхіора, до якої входять віряни з Іспанії, Італії й Польщі.

Відео дня

Зі вступним словом до присутніх звернувся декан історичного факультету професор Іван Казимирович Патриляк. Він наголосив, що активний розвиток відносин між Україною та країнами Латинської Америки «дає підстави для обережного оптимізму» щодо дослідження історії цього континенту загалом і Католицької Церкви зокрема. 

Ця зустріч – перша з циклу науково-практичних семінарів, присвячених ролі Церкви й релігії в Латинській Америці. Доцент кафедри нової й новітньої історії зарубіжних країн Наталія Шевченко, одна з організаторів проекту, розповіла, що в найближчих планах схожі заходи з аналізом протестантських течій, православ’я, ісламу й ролі так званої «народної» релігії в сучасних латиноамериканських суспільствах.