л

Сьогодні 1-го листопада, у 70-ті роковини відходу до вічності, Божественною Літургією в Соборі святого Юра в Українській Греко-Католицькій Церкві урочисто розпочався Рік Митрополита Андрея Шептицького, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Богослужіння очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Під час проповіді до вірних Блаженніший подякував Господу Богу за особу слуги Божого Митрополита Андрея.

За словами Блаженнішого Святослава, немає жодної ділянки життя й діяльності Української Греко-Католицької Церкви в ХХ столітті, яка б не була позначена особою Митрополита, його працею, його молитвою, його жертовністю. А головне – його пастирською мудрістю.

Відео дня

Проповідник пригадав, як багато людей, які серед військового лихоліття переступали поріг митрополичих палат, відчували, що потрапили в якийсь особливий час і простір.

«Митрополит Андрей був тою особою, з якого виходив дивний мир, мир серед війни. І це відчували всі. Не залежно від того, до якої вони церкви, релігії чи народу належали. Він був дверима до вічності і знаком присутності Бога серед своїх людей як святий великий чоловік. Він був тим храмом Святого Духа, в якому Господь Бог спочивав, через якого благословляв свій народ і скеровував до нього слова Життя Вічного», - сказав Глава УГКЦ.