Архієпископ Люксембурзький Жан-Клод Оллериш / sedmitza.ru

Архієпископ Люксембурзький Жан-Клод Оллериш протягом наступних п'яти років буде очолювати Комісію єпископатів Європейського Союзу (Comece).

На цій посаді він замінить колишнього президента цієї організації архієпископа Мюнхенського і Франзингского кардинала Райнхарда Маркса, який очолював комісію протягом двох трирічних (згідно зі змінами до статуту) мандатів з 2012 по 2018 рік, повідомляє Радіо Ватикану.

Архиєпископ Жан-Клод Оллериш обраний головою Comece згідно з рішенням Пленарної асамблеї делегатів єпископських конференцій Європейського Союзу, яка з 7 по 9 березня проходила в Брюсселі.

Відео дня

Під час засідання також були обрані чотири віце-президента Comece. Відразу після виборів ієрархи відслужили Месу, під час якої відбулася передача повноважень новообраному президенту Comece.

Як і Папа Римський Франциск, новообраний голова Комісії єпископатів Євросоюзу є вихідцем з чернечої спільноти єзуїтів. Жан-Клод Оллериш вивчав богослов'я в Токіо. Після пресвітерського рукоположення багато років служив в Японії, де, зокрема, був віце-ректором Університету святого Ігнатія Лойоли в Токіо. У липні 2011 року Папа Бенедикт XVI призначив його архієпископом Люксембурзьким. Жан-Клод Оллериш також обіймав відповідальні посади в комісіях Ради єпископських конференцій Європи.

Відразу після обрання архиєпископ Жан-Клод Оллериш висловив свою готовність співпрацювати з усіма людьми доброї волі, які присвячують себе справі захисту людської гідності.