Отець Омельян / kovch.org.ua

Експозиція, що її представлять у середу, 7 березня, у Музеї історії релігії, присвячена  греко-католицькому священику, місіонеру, сповіднику, капелану УГА, громадському діячу, праведнику України, блаженному священномученику, покровителю душпастирів Омеляну Ковчу (20.08.1884 – 25.03.1944).

Як повідомляє "День", в експозиції «Слідами блаженного отця Омеляна» будуть представлені особисті літургійні речі о. Омеляна Ковша: фелон (риза), єпитрахиль (стрічка, що огинає шию і обома кінцями спускається на груди), нарукавники, пояс. А ще – скарбничка із церкви Святого Івана Хрестителя села Коросне, що у Перемишлянському районі Львівської області, де правив отець. Серед експонатів – й світлини, які знайомлять з діяльністю «Братства імені блаженного священномученика Омеляна Ковча» (фото з місць, де служив отець Омелян, з тематичних вечорів, зустрічей, виставок, відкриття меморіальних дощок). Також – сімейні фотографії отця і документи, пов’язані з його життям і діяльністю.

«Постать отця Ковча є промовистою для всіх нас насамперед тому, що він унаочнив приклад доброго Пастиря. Це людина, яка до кінця свого земного життя не зрадила глибоко гуманних, християнських моральних принципів. Він був великим патріотом, умів співчувати людям, завжди допомагав їм, закликав любити усіх – незалежно від походження та конфесійної належності», – розповів молодший науковий співробітник ЛМІР Олена Малюга.

Відео дня

Арештований нацистами за підтримку українського підпілля, допомогу євреям та публічне засудження нацистських злочинів, перебуваючи в тюрмі на Лонцького у Львові, а згодом – у концтаборі «Майданек» (Польща), Омелян Ковч продовжував таємну тюремну практику душпастирської діяльності. Родичі та знайомі робили все можливе, щоби звільнити його. До справи долучився навіть митрополит Андрей Шептицький. Отець Ковч помер за колючим дротом 25 березня 1944 року. Його тіло спалили в крематорії табору.

Виставка «Слідами блаженного отця Омеляна» у Музеї історії релігії (вул. Музейна, 1) буде чинна до 16 квітня.