Фото: Папа вітається з родичами Асії Бібі під час загальної аудієнції 15 квітня 2015 / radiovaticana.va

У суботу, 24 лютого, Папа Римський Франциск прийняв під час приватної аудієнції родичів Асії Бібі, пакистанської християнки, яка вже 9 років перебуває у в'язниці, засуджена до смертної кари за звинуваченням у богохульстві.

Папа прийняв Ребекку Битрус, нігерійську дівчину, яка протягом двох років була в полоні екстремістського угрупування «Боко Харам». Глава Католицької Церкви назвав Асію Бібі і Ребекку Битрус справжніми «жінками-мученицями», повідомляє "Радіо Ватикану".

Чоловік і молодша донька Асії Бібі та Ребека перебувають цими днями в Римі, де є гостями італійської гілки Папської Фундації «Допомога Церкви в потребі», що організувала ініціативу «Червоний Колізей». На знак солідарності з переслідуваними за віру, ввечері 24 лютого, всесвітньовідомий символ Риму буде підсвітлений червоним кольором. Одночасно, так само будуть освітлені два символи нещодавнього переслідування християн – катедральний собор святого Павла в Мосулі на півночі Іраку та маронітська церква святого Іллі в Алеппо в Сирії.

Відео дня

«Дякую вам за вашу працю. Ви добре чините!» – сказав Папа Франциск, прокоментувавши цю ініціативу під час аудієнції для проводу Фундації та згаданих свідків переслідувань. Про це йдеться в комюніке, які після зустрічі поширила «Допомога Церкві в потребі».

«Це була надвичайна зустріч, – розповів Алессантро Монтедуро, директор італійського осередку “Допомоги Церкві в потребі”. – Вона тривала добрих 40 хвилин, а в її центрі я побачив одну складову: віру та надзвичайну духовність. Не лише духовність Святішого Отця, але також цих страждаючих дівчат та чоловіка Асії Бібі. Ми молилися разом зі Святішим Отцем. Це був чудовий момент. Він хотів, щоб ми зробили це всі разом, своїми мовами. Так що Ейшам, донька Асії Бібі, молилася мовою урду, Ребека, жертва “Boko Haram”, своєю мовою гауса, і ми, очевидно, нашою мовою. Спочатку ми проказали “Отче наш”, а потім “Радуйся, Маріє”. Це був момент, наповнений дуже сильними почуттями».

Алессантро Монтедуро розповів, що перед поїздкою до Італії Айшам відвідувала маму в тюрмі й сказала, що їде до Риму й бачитиме Папу. «Якщо зустрінеш Папу, – відповіла та, – поцілуй його від мене». Саме з обіймів і поцілунку розпочалася зустрічі зі Святішим Отцем, і саме такий початок, за словами свідка, задав тональності всій події, позначеній любою та свідченням близькості, віри й солідарності, висловленими в цих обіймах.