1

У львівській Опері в рамках відзначення 25-річчя виходу Української греко-католицької церкви з підпілля 25 жовтня відбулася церемонія нагородження відзнакою Омеляна Ковча, яку щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму.

Як повідомили УНІАН у Центрі досліджень визвольного руху, відзнаку Омеляна Ковча, яку щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, отримав лідер кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв; медсестра з Львівщини, яка рятувала поранених під час трагічних подій Революції гідності у Києві, Марія Матвіїв; архиєпископ, Митрополит Перемишля, колишній голова Конференції єпископів Польщі Юзеф Міхалик; меценат, фундатор Українсько-єврейської ініціативи (Канада) Джеймс Темертей та отець-митрат Української Греко-Католицької Церкви Михайло Шевчишин.

Четверте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек - цьогоріч пройшло в рамках відзначення 25-річчя виходу Української греко-католицької церкви з підпілля.

Відео дня

Нагородження відбулося під час урочистої церемонії в Львівській опері.

«Цього року Комітет вшанування Омеляна Ковча відзначає подвиги людей, які є свідченням незламності людського духу. Дії кожної цієї людини є прикладом того, як мужність однієї особистості може змінити життя усіх», - зазначив член Комітету Данило Лубківський.

Довідка УНІАН. Відзнаку Блаженного Священномученика Омеляна Ковча встановлено для нагородження за значний внесок у справі екуменічного діалогу, діалогу культур і народів, міжрелігійного та міжнаціонального порозуміння, соціально-харитативної та благодійної діяльності, за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки.

Омелян (Еміліан) Ковч - священномученик УГКЦ. Греко-католицький священник, що все своє життя присвятив допомозі ближньому. Будучи капеланом в Українській Галицькій Армії завжди перебував із вояками на передовій, щоб підтримати їх морально та й фізично. На парафіях, де він служив, одразу брався за організацію громадського та культурно життя громади. Проводив прощі та євхаристійні здвиги навіть у радянський час. Був активним у політичному житті українців, за що неодноразово переслідувався як польською, так і радянською і нацистською владами. Під час одного із своїх ув'язнень написав книгу - «Чому наші від нас втікають». Під час нацистської окупації допомагав євреям, врятував більше десятка осіб, зокрема відомого белзського рабина Арона Рокеаха. За свої дії був ув'язнений та відправлений до концтабору Майданек, де помер та був спалений в крематорії.