Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці православні християни відзначають 4 грудня. Іконографія свята базується на Священному Переданні, яке переповідає історію цієї події.
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці православні християни відзначають 4 грудня.
Іконографія свята базується на Священному Переданні, яке переповідає історію цієї події. Діву Марію в трирічному віці привели до Єрусалимського храму Її святі батьки - праведні Іоаким і Анна. Так вони виконали обітницю, дану Господу - присвятити довгоочікувану Дитину для Його служіння.
Церковні образи православних свят зазвичай створюються після їхнього офіційного включення в календар. Введення у храм Пресвятої Богородиці Церква почали офіційно відзначати в VIII столітті.
Перша ікона свята, що збереглася до нашого часу, датована IX століттям. Написана вона була в капелі Іоакима та Анни в Кізілчукурці (Каппадокія).
Серед афонських ікон свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, найбільш ранніми вважаються фрагменти епістіліїв, XII століття з обителі Ватопед.
У центрі композиції зображена трирічна Пресвята Діва, Яку привели батьки. До Неї нахилений первосвященик, який вийшов до них на зустріч. За Переданням, їм був праведний Захарія, батько Іоанна Хрестителя. Первосвященик зображений у воротах огорожі.
На деяких іконах позаду первосвященика зображують царський престол. Ці деталі служать символами, які показують Божу Матір як живий храм - «Невмістимого Вмістилище».
На іконах IX-XIII століть позаду Божої Матері зображували Її батьків - праведних Іоакима і Анну, позаду яких - дів із запаленими свічками в руках.
За матеріалами з відкритих джерел.
"Православний спадок України на Святій Горі Афон" - для "УНІАН-Релігії".